ResizedImage174250 17 Kvalitetsklubb Emblem CMYK Positiv Godkjent    

Områdesamling i Mosjøen 9/12

MOSJØEN - Til spillernes kontaktpersoner. Hei, og gratulerer med uttaket til områdesamling for NFF Nordland, i Mosjøhallen i Mosjøen søndag 9.desember!


Områdesamling er en del av Fotballforbundets spillerutviklingsmodell kalt Landslagsskolen.

Den danner grunnlag for uttak til videre område-, krets- og nasjonale samlinger.

Hele uttaket og viktig informasjon finner du under. 
Dette må videreformidles til spillerne og deres foresatte:

Program for dagen:
  • 09.45     Oppmøte Jenter
  • 10.30     Trening Jenter
  • 10.45     Oppmøte Gutter
  • 11.30     Trening Gutter
  • 11.35     Mat Jenter
  • 12.45     Mat Gutter
  • 13.30     Kamp Jenter 3x20 min
  • 15.00     Kamp Gutter 3x20 min

Utstyr:

Spillerne får utdelt treningsoverdel og spillerdrakt med shorts. 
De må da ha med seg resten de trenger til både trening og kamp; 
drikkeflaske, sko, strømper, treningsbukse, evt keeperutstyr, en varm jakke og dusjesaker.

Annet:

Klubbene må selv ordne transport for spilleren til og fra Mosjøhallen i Mosjøen.

Ingen spillere må stille skadet eller syk på samlingen.

Det forventes at spilleren ikke deltar på klubbaktivitet (kamp/trening) dagen før samlingen.
Forfall må meldes undertegnede så raskt som mulig.

Mosjøen IL ordner varmrett til lunsjen.

Hvis det er matallergier er det greit å få vite om dette på forhånd!
Skuelystne kan selvsagt overvære både trening og kamp.

Klubbene faktureres kr. 500 pr spiller etter tiltaket.

Etter erfaringer fra sist områdesamling, og innspill fra de soneansvarlige,

har undertegnede tatt ut følgende spillere til områdesamling søndag 9.desember:

Jenter 2004/05

Mathea Erlandsen Sund Gruben IL
Malin Meek Halsøy IL
Agnes Carlsen Loe Rana FK
Annika Olaussen Brønnøysund IL
Siren Svarthoel Rana FK
Tora Samuelsen Selfors
Camilla Martiniussen Gruben IL
Julie Johansen Halsøy IL
Sunniva G Valla Selfors
Mathea Vollan Johansen Halsøy IL
Karen Johanne Pruglhei Selfors
Emma Baustad Sømna IL
Madelen Nilsskog Johnsen Halsøy IL
Sigrid Forsmo Kapskarmo Halsøy IL
Eva Charlotte Bang Brønnøysund IL
Thea Kristine Nyheim Hauknes Åga IL
Maria Knoph Brønnøysund IL
Nora Waage Gruben IL
Andrea Klaveness Rana FK
Signe Eline Pettersen Sandnessjøen IL
Rine-Lovise Nikolaisen Halsøy IL
Oda Neshagen Selfors
Ona Boldermo Sveinsen Rana FK

Gutter 2004/05

Aksel Benden Åga IL
Jakob Pettersen Sandnessjøen IL
Espen Johnsen Brønnøysund IL
Filip Turcinavicius Rana FK
Theodor Vatnan Sandnessjøen IL
Aleksander Paulsen Nesna il
August Reinfjord Sømna IL
Martin Skjæran Rana FK
Aslak Hansen Sandnessjøen IL
Alexander Hagen Sandnessjøen IL
Mikkel Bjørkhaug Bossmo& Ytteren
Nicholas Huske Halsøy IL
Iftikhar Rizai Rana FK
August Isak Bøkestad Andreassen Brønnøysund IL
Milkias Habtermariam Leirfjord IL
Kristian Grønning Rana FK
Jonas Monsen Sandnessjøen IL
Bastian Brumoen Åga IL
Ådne Berg B&Y IL
Dennis Nikolai Bohlin Selfors UL
Eirik Theodor Andreassen Sandnessjøen IL
Gabriel Gjesbakk Valla Selfors UL
Amir Barbary Sandnessjøen IL
Adam Bunt Bakar Mosjøen IL
Eirik Arstad Sandnessjøen IL

Uttaket med generell informasjon ligger også på vår hjemmeside, her:

https://www.fotball.no/kretser/nordland/spillerutvikling/2018/omradesamling-8.-og-9.desember/

Tabell herrer

1. Bodø/Glimt 2 16 42
2. Mosjøen 16 34
3. Mo 16 32
4. Fauske/Sprint 16 24
5. Sandnessjøen 16 23
6. Brønnøysund 16 20
7. Innstranda 16 18
8. Grand Bodø 16 15
9. Åga 16 1

Tabell damer høst

1. Grand Bodø 2 (d) 4 12
2. Gruben/Åga (d) 4 6
3. Sandnessjøen (d) 4 4
4. Innstranda 2 (d) 4 4
5. Halsøy (d) 4 3
ukens hjemmekamper 2018
grasrotandelen right
727x250 1 facebook nor
klubben i